skoda.virt.cz
stránky o vozech Škoda 105-136, Rapid, Garde a jejich předchůdcích
Identifikace dilu...
14:51:03
23.06.2026
23.06.2026

Eidy
-> Sita: Jo tak jako součást zahrádky by to dávalo smysl.
14:41:15
23.06.2026
23.06.2026

Sita
-> Eidy 23.06.26 14:35:48: podle me se to dava k zahradce misto ty obycejny zahradkovy svorky. Ja tu zahradku mam a tohle by bylo dobry retro. Kdyby to nikdo nechtel, tak bych se toho ujal a pojisteni zaplatil 
EDIT: s/pojisteni/postovny, uz mi z toho hrabe
Ja jsem zatim videl jen tohle provedeni na blatnik: skoda-virt.cz/cz/.../6047 8-tahate-nekdo-se-sade-kar avan

EDIT: s/pojisteni/postovny, uz mi z toho hrabe

Ja jsem zatim videl jen tohle provedeni na blatnik: skoda-virt.cz/cz/.../6047 8-tahate-nekdo-se-sade-kar avan
14:35:48
23.06.2026
23.06.2026

Eidy
-> Jumbo: Neeeee, šroubem nahoru.
Nemusíš ze mě dělat větší jelito, než jsem. 
Střešní lišta je tak v půlce té plechové "základny". Ale třeba ta chybějící část je prostě tak natvarovaná, že to vyjde dobře. Musí bejt.
Nemusíš ze mě dělat větší jelito, než jsem. 
Střešní lišta je tak v půlce té plechové "základny". Ale třeba ta chybějící část je prostě tak natvarovaná, že to vyjde dobře. Musí bejt.
14:23:46
23.06.2026
23.06.2026

Jumbo
-> Eidy: řekl bych, že to dáváš vzhůru nohama...

13:52:24
23.06.2026
23.06.2026

Eidy
-> Pavel P..: Aha, takže chybí jen nějaký plechy přes střešní lištu? Ale když to přisadím ke kastli, tak to jde hodně vysoko nad střechu viz. metr pro porovnání. Ale tak to bude na novém majiteli, nějak si s tím poradit.
13:35:09
23.06.2026
23.06.2026

Pavel P..
-> Eidy: to se pověsí za okapnici jako zahrádka... pak máš zrcátka jako tramvaj

09:27:02
23.06.2026
23.06.2026

StepaNoFUN
-> Jarda/felda 23.06.26 08:57:35: Jo ale DeDeRoni vozili jeste nahradni motor. :-D
08:57:35
23.06.2026
23.06.2026

Jarda/felda
-> darklord 23.06.26 08:01:42: Polák n126 má okolo 500kg a je malý, to by nemuselo být tak zlý
ps: karavany se tahají i za trabantama

ps: karavany se tahají i za trabantama

08:01:42
23.06.2026
23.06.2026

darklord
-> Eidy: 105 s karavanom? K tomu bude chybat este stoziar a plachta 

07:26:06
23.06.2026
23.06.2026

Eidy
07:25:55
23.06.2026
23.06.2026

Eidy
Dostaly se mi do ruky zrcátka pro jízdu s karavanem. Nikdy jsem nic tak velkýho neviděl. Podlě mě k tomu chybí ještě nějaké příčka. Poznává to někdo? Klidně přenechám za odvoz. Je mi líto to vyhodit, když je to ve slušným stavu. Jo a jezdilo to na stopětce.
07:30:17
17.06.2026
17.06.2026

Bukaj
-> rsvancara: Ta tyč s tím čůrem je starší varianta (čůro se při odjištění rezervy opírá o vyztužené místo na rámu podlahy kufru), k novější tyči bez čůra přísluší ten plech s lemem navíc, doraz tvoří ten ohnutý lem plechu.
Pravděpodobně u starší varianty docházelo při čelním nárazu k perforaci rezervy (jež je součástí deformační zóny) tím čůrem, tak páku přepracovali...
Pravděpodobně u starší varianty docházelo při čelním nárazu k perforaci rezervy (jež je součástí deformační zóny) tím čůrem, tak páku přepracovali...
22:19:38
16.06.2026
16.06.2026

rsvancara
-> Bukaj: Taky myslím. to by i vysvětlovalo ten schod na tom protiplechu
22:16:07
16.06.2026
16.06.2026

Bukaj
20:02:11
16.06.2026
16.06.2026

rsvancara
Kllasika na autě
19:35:37
16.06.2026
16.06.2026

darklord
-> rsvancara: tiez myslim ze na pruzinu
19:35:11
16.06.2026
16.06.2026

Nwkt
-> rsvancara: Na pružinu?
19:08:36
16.06.2026
16.06.2026

rsvancara
Nevíte, k čemu tam je na držaku rezervy to čúro?
03:26:11
13.06.2026
13.06.2026

driver90
???
03:22:04
13.06.2026
13.06.2026

driver90
Plastové pouzdro vnější průměr 33 a 25,3 a 21,3 mm, vnitřní průměr 15 mm.
Plíšek 12x45 mm, tloušťka 2 mm.
Guma vnější průměr 14 a 10 mm, vnitřní 6 mm. výška 8,5 mm
Plíšek 12x45 mm, tloušťka 2 mm.
Guma vnější průměr 14 a 10 mm, vnitřní 6 mm. výška 8,5 mm
03:12:23
13.06.2026
13.06.2026

driver90
další díly
03:09:26
13.06.2026
13.06.2026

driver90
Průchodka vnější průměr 27x10,5 mm, tloušťka 9 mm.
Nějaký silentblok 37x14 mm, tloušťka 17,5 mm.
Distanční podložka 18,7x10,5 mm, tloušťka 0,1 mm
Distanční podložka 21,6x13,7 mm, tloušťka 0,1 mm (tu jsem nefotil, vzhledově vypadá stejně)
Nějaký silentblok 37x14 mm, tloušťka 17,5 mm.
Distanční podložka 18,7x10,5 mm, tloušťka 0,1 mm
Distanční podložka 21,6x13,7 mm, tloušťka 0,1 mm (tu jsem nefotil, vzhledově vypadá stejně)
02:56:19
13.06.2026
13.06.2026

driver90
Nějaký držák. Snad údajně z Lady, nevím.
02:55:00
13.06.2026
13.06.2026

driver90
Polská guma z druhé strany.
02:54:29
13.06.2026
13.06.2026

driver90
Prosím o identifikaci.
Polská guma průměr 30 mm tloušťka 8 mm.
Polská guma průměr 30 mm tloušťka 8 mm.
12:47:30
04.06.2026
04.06.2026

driver90
Fotka z druhé strany. Velikost jako trochu větší krabička sirek.
12:44:52
04.06.2026
04.06.2026

driver90
Tento úhelník je na nějakou Škodovku? Našel jsem to mezi Škoda díly.
19:36:03
02.06.2026
02.06.2026

driver90
-> driver90 31.05.26 21:15:57: Pár věcí jsem dohledal. Sklenička je bleskojistka německé výroby. Plastové lanko s řetízkem je ke cloně chladiče Spartak, Octavia, 1203.
16:15:25
02.06.2026
02.06.2026

driver90
-> isti 01.06.26 11:58:28: Ne, maznička to určitě není. Sklenička je nerozebíratená a bez děr pro hadice. Zvrchu a zespodu trčí jen závity se svorkami. Bude to asi něco do elektriky.
16:06:14
02.06.2026
02.06.2026

driver90
-> charon 01.06.26 15:56:01: Ano, krabičku sirek jsem dal jako měřítko.
21:18:50
01.06.2026
01.06.2026

Enggik
21:18:30
01.06.2026
01.06.2026

Enggik
-> driver90: Tlačítko čelistí zadních paken Avie
16:31:04
01.06.2026
01.06.2026

castrol
15:56:01
01.06.2026
01.06.2026

charon
-> Tomaso435: Že by tam jako měřítko byla ta krabička sirek?
12:45:13
01.06.2026
01.06.2026

Tomaso435
-> Pavel P..: nemám měřítko :-D
12:44:19
01.06.2026
01.06.2026

Pavel P..
-> Tomaso435: to asi ne... podle velikosti by to musel bejt kohout jak u kotle

12:05:12
01.06.2026
01.06.2026

Tomaso435
-> driver90 31.05.26 21:16:40: pravý dolní kolečko asi těsnění kohoutu paliva Babetta pincek atd
11:58:28
01.06.2026
01.06.2026

isti
-> driver90 31.05.26 21:17:52: V hornom rohu je krabička od zápaliek
To sklenené nie je maznička na štabilný motor?

To sklenené nie je maznička na štabilný motor?
21:17:52
31.05.2026
31.05.2026

driver90
6
21:17:35
31.05.2026
31.05.2026

driver90
5
21:17:21
31.05.2026
31.05.2026

driver90
4
21:17:04
31.05.2026
31.05.2026

driver90
3
21:16:40
31.05.2026
31.05.2026

driver90
2.
21:15:57
31.05.2026
31.05.2026

driver90
Prosím o identifikaci dílů na fotkách.
10:13:13
08.05.2026
08.05.2026

Pavel P..
-> Lůďa 08.05.26 08:59:19: Skoda 1200/1201, Tatra 138/148 a nebo Tatraplan.
10:11:57
08.05.2026
08.05.2026

Pavel P..
-> Lůďa 08.05.26 09:03:19: tyhle kramy jsou na Robura.
09:59:01
08.05.2026
08.05.2026

Bukaj
-> Lůďa: Většina toho je na "rámové" škodovky (tedy od sedana po Octávku).
09:06:10
08.05.2026
08.05.2026

Lůďa
díl - 8.
09:04:58
08.05.2026
08.05.2026

Lůďa
díly - 13.
09:03:55
08.05.2026
08.05.2026

Lůďa
díly - 12.
